هدفگذاری برای افزایش دارایی های تحت مدیریت صندوق های سرمایه گذاری و حجم انتشار اوراق بدهی

[vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”bounceInRight”]

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین سرمایه دماوند برای سال مالی منتهی به 31 شهریور 1400 امروز 28 آذر ماه در سالن همایش های دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه دماوند این مجمع با حضور حسن پور عبداللهیان به نمایندگی از شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه‌‎گذاری سینا(سهامی عام) به عنوان رئیس مجمع و حجت اله انصاری به نمایندگی از شرکت گسترش صنعت نوین ایرانیان به عنوان دبیر مجمع و با حضور تعدای از سهامداران خرد در حالی برگزار شد که سهامداران در بستر الکترونیک به طور آنلاین نیز شاهد این مجمع بودند.

حجت الله انصاری، مدیر عامل شرکت گفت :۱۱ شرکت تامین سرمایه در ایران دارای مجوز هستند که تامین سرمایه دماوند 8 امین شرکت به لحاظ سرمایه است و در سالی که گذشت درآمد عملیاتی ۷۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کسب کردیم  که بر این اساس و از محل سود سرمایه گذاری ها 655،832 میلیون ریال، از محل درآمد تعهد پذیره نویسی 25،000 میلیون ریال، از محل بازارگردانی 25،799 میلیون ریال، از محل مدیریت صندوق های سرمایه 22،482 میلیون ریال  درآمد داشتیم.

وی تاکید کرد: این شرکت موفق به کسب رتبه نخست تامین مالی شرکتی در سال جاری شده و در حال حاضر ۴چهار صندوق سرمایه گذاری دارد، صندوق سرمایه گذاری سپید دماوند با نماد «سپید ما»؛ صندوق سرمایه گذاری سهامی اوج دماوند با نماد«اوج» که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده؛ صندوق اختصاصی بازارگردانی لاجورد دماوند و صندوق سرمایه گذاری مختلط گنبد مینای دماوند که دو هفته پیش پذیره‌نویسی شد و به زودی نماد آن در فرابورس بازگشایی خواهد شد.

وی در خصوص برنامه های آتی شرکت نیز گفت: افزایش دارایی تحت مدیریت در صندوق‌های تحت مدیریت و افزایش حجم انتشار اوراق بدهی از برنامه‌های آتی شرکت است.

مدیر عامل شرکت تامین سرمایه دماوند ادامه داد: همچنین تأسیس صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت صدور و ابطالی، صندوق سرمایه‌گذاری اهرمی، صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی، صندوق سرمایه گذاری شاخصی و صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت قابل معامله نوبت دوم از دیگر برنامه های آتی شرکت است.

وی افزود: توسعه خدمات ارائه شده در بخش مشاوره مالی، جذب و پرورش نیروی انسانی در حوزه های مختلف، خرید ساختمان دفتر مرکزی، توسعه زیرساخت فن آوری اطلاعات در شرکت از دیگر برنامه های شرکت است.

با توجه به اینکه از جمله دستورات این مجمع تصمیم گیری در خصوص سود تقسیمی، انتخاب روزنامه کثیر الانتشار شرکت، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و تعیین حق الزحمه اعضای هیات مدیره و پاداش هیات مدیره بود. در ادامه سهامداران نسبت به تقسیم سود تصمیم گیری و به ازای هر سهم ۷۵ ریال سود تقسیم شد.

همچنین موسسه حسابرسی هوشیار ممیز به عنوان حسابرس و بازرس قانونی انتخاب و موسسه حسابرسی رهیافت و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس علی البدل و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت انتخاب شد. حق الزحمه اعضای هیات مدیره برای یک جلسه 25 میلیون ریال تعیین شد و با این توضیح که پاداش هیات مدیره به شخصیت حقوقی اعضای هیات مدیره تعلق می گیرد، 3000 میلیون ریال به عنوان پاداش هیات مدیره تصویب شد.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ دایر و مدیر عامل تامین سرمایه دماوند به سئوالات سهامداران پاسخ داد.

وی در پاسخ به پرسش یک سهامدار در خصوص زمان بازگشایی نماد در بازار دوم فرابورس گفت: صورت مالی مقایسه ای که از الزامات شرکت فرابورس برای انتقال نماد به بازار دوم بود،  ۱۰ روز گذشته ارسال شد، در حال حاضر پیگیر آن هستیم که نماد در سریع ترن زمان ممکن به بازار دوم فرابورس منتقل شود ولی نمی توانیم زمان قطعی را اعلام کنیم.

انصاری همچنین در پاسخ به سهامداری در خصوص برنامه های آتی انتشار اوراق در شرکت، گفت:  نمی‌توانیم رقم دقیق را اعلام کنیم، اکنون 4 پروژه به طور جدی در دستور کار است و رقم این پروژه ها عدد مناسبی است و نسبت به رقم موجود شاهد رشد خوبی در تامین مالی خواهیم بود.

همچنین مدیر عامل تامین سرمایه دماوند در پاسخ به پرسشی در خصوص موجودی نقد شرکت  در پایان سال مالی گفت: این وجوه ناشی از افزایش سرمایه بوده ‌که در مهرماه ثبت شد و به لحاظ قانونی تا زمان ثبت باید صبر می کردیم که در یاداداشت های همراه صورت مالی نیز این موضوع افشا شده است.

همچنین مدیر عامل تماوند در پاسخ به پرسشی در خصوص تاسیس صندوق طلا نیز گفت: تاسیس صندوق طلا در برنامه است و مهمترین الزام برای تاسیس این نوع صندوق، داشتن صندوق سهمی با دارایی تحت مدیریت ۱۰۰ میلیارد تومان است که برای تاسیس صندوق طلا در تلاش هستیم.

وی در خصوص خرید ساختمان شرکت نیز گفت: بر اساس آیین نامه های موجود در هیات مدیره این موضوع در حال پیگیری و به محض قطعیت جزئیات آن افشا خواهد شد.

مدیرعامل تامین سرمایه دماوند در خصوص برنامه افزایش سرمایه آتی شرکت نیز گفت: شرکت  برنامه افزایش سرمایه در سال های آتی دارد که افزایش سرمایه آتی صرف افزایش کفایت سرمایه و افزایش قدرت و توان شرکت در فعالیت های جاری خود خواهد شد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]